Aktualności

Policjanci przeprowadzili egzamin na kartę rowerową

Data publikacji 16.05.2024

Policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Czerwonce, gdzie przeprowadzili egzamin na kartę rowerową. Egzamin praktyczny z techniki jazdy jednośladem przeprowadzali funkcjonariusze makowskiej drogówki.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej  w Czerwonce wspólnie z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim zorganizowali uczniom spotkanie, którego celem było edukowanie dzieci w zakresie bezpiecznej jazdy rowerem. Dzieci uczestniczące w zajęciach mogły sprawdzić swoje rowerowe umiejętności i zdobyć „małe prawo” jazdy- kartę rowerową.


Młodzi rowerzyści wcześniej brali udział w zajęciach teoretycznych przeprowadzonych w szkole, a następnie przystąpili do egzaminu teoretycznego, wykazując się wiedzą z zakresu zasad ruchu drogowego.

Egzamin praktyczny z techniki jazdy jednośladem polegał na prawidłowym pokonaniu toru, który zawierał m.in. wyjazdy z dróg podporządkowanych. Wszyscy uczniowie, którzy podeszli do egzaminu uzyskali upragnioną kartę rowerową.

Po zakończonym egzaminie w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU, policjanci rozmawiali z nowymi rowerzystami, uczulając ich nie tylko na przestrzeganie przepisów, ale też na prawidłowe wyposażenie rowerów i jazdę w kaskach ochronnych.

 

podkom. Monika Winnik

Powrót na górę strony