Aktualności

Nietrzeźwy rowerzysta sprawcą kolizji drogowej

Data publikacji 16.05.2024

Wczoraj doszło do groźnej kolizji z udziałem nietrzeźwego rowerzysty. Pamiętajmy!!! Nietrzeźwy rowerzysta jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

Wczoraj o godz. 14:50 dyżurny makowskiej policji odebrał wezwanie dotyczące zdarzenia drogowego z udziałem jednośladu w miejscowości Nowe Gąsewo, gmina Sypniewo.

Natychmiast na miejsce skierował parol ruchu drogowego, który wstępnie ustalił, że 27 - letni kierujący renault, mieszkaniec pow. przasnyskiego, jadąc  w kierunku Nowego Szczeglina uderzył w kierującego jednośladem, który jadąc z naprzeciwka gwałtownie zmienił pas ruchu. Kierowca busa w ostatniej chwili próbował jeszcze uniknąć zderzenia z rowerzystą zjeżdżając na pobocze. Mimio tego doszło do zderzenia. Na miejsce wezwał służby.

34 – letni kierujący jednośladem trafił do szpitala, na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń ciała. Badanie trzeźwości rowerzysty wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.  

Pamiętajmy, pijani rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

podkom. Monika Winnik

 

 

#jednośładembezpieczniedocelu

Powrót na górę strony