Aktualności

Miał marihuanę i chciał przekupić policjantów

Data publikacji 17.05.2024

Podczas podjętej interwencji wobec spożywających alkohol w miejscu publicznym policjanci prewencji makowskiej policji zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden z nich był poszukiwany przez sąd do odbycia kary, a drugi miał przy sobie marihuanę. Na dodatek chciał przekupić policjantów, by odstąpili od czynności służbowych.

15 maja około godz. 18 w Makowie Mazowieckim na ul. Kościelnej policjanci prewencji zauważyli grupę 4 mężczyzn spożywających alkohol w miejscu publicznym. Mundurowi w trakcie legitymowania mężczyzn i sprawdzeniu ich danych w policyjnym systemie ustalili, ze jeden z nich,  29–letni mieszkaniec Makowa Maz. jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary 9 dni pozbawienia wolności. Podczas dalszych czynności u 37–letniego makowianina policjanci znaleźli zawiniątko, a w nim susz roślinny, który po wstępnym badaniu okazał się marihuaną. Mężczyzna został zatrzymany. Podczas doprowadzenia do jednostki Policji zatrzymany mężczyzna próbował wręczyć policjantom łapówkę, aby ci odstąpili od czynności służbowych. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Obaj zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. 29–latek trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę. Natomiast 37–latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających i próbę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom publicznym w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Prokurator wobec 37–latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

 

podkom. Monika Winnik

Powrót na górę strony