Aktualności

Podsumowanie działań „Prędkość”

Data publikacji 20.05.2024

Policjanci makowskiej drogówki podsumowali działania „Prędkość” Akcja obejmowała cały kraj i ukierunkowana była na ujawnianie kierowców łamiących w tym zakresie przepisy ruchu drogowego. Policjanci ujawnili ponad 45 wykroczeń drogowych w tym, aż 44 związane z przekroczeniem dozwolonej prędkości.

Działania „Prędkość” przeprowadzono w piątek 17 kwietnia.

Według statystyk nadmierna prędkość to wciąż główny czynnik wielu wypadków drogowych. Niestety to one generują najwięcej ofiar śmiertelnych. Akcja ukierunkowana była na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości i nie była to jednorazowa akcja, będzie ona cyklicznie powtarzana.

Policjanci makowskiej drogówki tego dnia skontrolowali 49 kierujących i ujawnili 45 wykroczeń z których 44 dotyczyły prędkości.

Apelujemy do wszystkich kierujących o przestrzeganie przepisów i zdjęcie nogi z gazu. Pamiętajmy, że prędkość jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych.

ZWOLNIJ i ŻYJ!

Bądź dobrym przykładem na drodze! Brawura i brak wyobraźni mogą prowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń. Prędkość należy dostosować nie tylko do oznakowania, ale przede wszystkim do warunków ruchu panujących na drodze.

podkom. Monika Winnik

Powrót na górę strony