Aktualności

Dzielnicowi na spotkaniu z przedszkolakami

Data publikacji 22.05.2024

Dwaj dzielnicowi z makowskiej komendy odwiedzili dzieci w Publicznym Przedszkolu w Karniewie. st. asp. Robert Olbryś i st. sierż. Łukasz Dybikowski podczas spotkania przekazali maluchom jak uniknąć niebezpieczeństw w trakcie zabaw w domu i na ulicy, a także w kontakcie z obcymi ludźmi. Dzieci w formie zabawy ćwiczyły praktyczne umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, jak na przykład przyjmowanie bezpiecznej postawy wobec ataku agresywnego psa.

Policjanci przekazali dzieciom jak zachować się podczas zagubienia, pożaru, oraz jak wezwać pomoc przy użyciu numerów alarmowych. Stróże prawa przekazali również podstawowe informacje o bezpieczeństwie na drogach. Policjanci uczyli najmłodszych poprawnego przechodzenia przez przejścia dla pieszych i tłumaczyli jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Z uwagi na zbliżające się wakacje policjanci przypominali o zasadach bezpiecznej kąpieli nad wodą w ramach działań Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą .

Dzielnicowi podczas spotkania przekazali maluchom jak uniknąć niebezpieczeństw w trakcie zabaw w domu i na ulicy, a także w kontakcie z obcymi ludźmi.  Dzieci w formie zabawy ćwiczyły praktyczne umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, jak na przykład przyjmowanie bezpiecznej postawy wobec ataku agresywnego psa.

podkom. Monika Winnik

Powrót na górę strony