Aktualności

Pijani rowerzyści zatrzymani przez policję

Data publikacji 05.06.2024

4 nietrzeźwych rowerzystów w ostatnich dniach zatrzymali makowscy policjanci ruchu drogowego. Rekordzista miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nie każdy pamięta o tym, że jadąc rowerem pod wpływem alkoholu, narusza obowiązujące przepisy.

Całkowity brak wyobraźni kieruje tymi, którzy po wypiciu alkoholu wsiadają za kierownicę pojazdów lub na rower. Dużą część z nich stanowią niestety rowerzyści. Czyniąc tak, nie zdają sobie sprawy z konsekwencji, jakie wynikają z takiego zachowania. 

W ostatnich dniach na drogach naszego powiatu policjanci Wydziały Ruchu Drogowego zatrzymali 4 nietrzeźwych rowerzystów.

W Różanie 58 – letni zatrzymany do kontroli rowerzysta miał 1 promil alkoholu w organizmie.  W Karniewie 69 – letni kierujących jednośladem był w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało 0,17 mg/l alkoholu w organizmie. rowerzystę. W Gąsewie Poduchownym 34 – letni rowerzysta miał 0,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast w Szczelinie Poduchownym 64- letni mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Nietrzeźwi rowerzyści ponieśli już konsekwencje finansowe otrzymując wysokie mandaty karne.

Przypominamy!

  • kierowanie jednośladem po użyciu alkoholu, gdy stężenie tej substancji w organizmie wynosi do 0,5 promila - mandat w kwocie 1000 zł
  • kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości, gdy stężenie tej substancji w organizmie wynosi powyżej 0,5 promila - mandat w kwocie 2500 zł


Makowscy policjanci apelują o ostrożność i odpowiedzialność na drodze. Podczas wypadku kierujący rowerami nie są tak chronieni, jak kierujący pojazdami. Dlatego bardzo ważne jest, aby korzystając z dróg publicznych, niechronieni uczestnicy ruchu drogowego byli widoczni, trzeźwi i zachowywali ostrożność. 

 

podkom. Monika Winnik

 

#jednośladem bezpiecznie do celu

Powrót na górę strony