Aktualności

Działania „Prędkość” na terenie powiatu mławskiego - podsumowanie

Data publikacji 08.07.2024

Wakacyjne weekendy, to czas wzmożonego ruchu na drogach, zaczynającego się już w piątek po południu. Główną przyczyną najgroźniejszych zdarzeń drogowych jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. W piątek (05.07) i sobotę (06.07), patrole ruchu drogowego oraz patrole grupy SPEED prowadziły wzmożone działania prewencyjno – kontrolne, na drogach powiatu mławskiego oraz działania skoordynowane z sąsiednimi jednostkami. Nie zabrakło piratów drogowych, zatrzymano także kierującego z sądowym zakazem.

W piątek (05.07),  po południu, patrol ruchu drogowego, pełniący służbę na trasie S7, zauważył kierującego fiatem, który na widok patrolu, zjechał na pobocze. Kierowca zamienił się miejscami z pasażerką. Po chwili ruszyli. Zostali natychmiast zatrzymani do kontroli. Okazało się, że kierowca, ustępując pasażerce miejsca za kierownicą, próbował uniknąć odpowiedzialności.  36-letni mieszkaniec pow. otwockiego miał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Za niestosowanie się do zakazu, wydanego przez sąd, grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji.

Tego samego dnia, przed godz. 23.00, w miejscowości Uniszki Zawadzkie,  patrol ruchu drogowego zatrzymał pirata drogowego, kierującego osobowym volvo. 24-letni mieszkaniec pow. mławskiego, przejeżdżał przez miejscowość z prędkością 112 km/h. Interweniujący patrol zatrzymał kierującemu uprawnienia. Młody kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł oraz 14 punktami karnymi.

Podczas prowadzonych działań, policjanci kontrolowali nie tylko prędkość. Sprawdzali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, warunki przewozu pasażerów, reagowali na wszelkie, popełniane przez kierujących wykroczenia drogowe. Głównym przewinieniem zatrzymanych do kontroli kierowców, było przekraczanie prędkości w rejonie przejść dla pieszych.

Działania „Prędkość” – zarówno lokalne jak i kaskadowe, będą prowadzone systematycznie w okresie wakacji. Policjanci apelują do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony