Aktualności

Uniszki Zawadzkie, piraci drogowi stracili prawo jazdy

Data publikacji 08.09.2025

Droga wojewódzka 587 w Uniszkach Zawadzkich (gm. Wieczfnia Kościelna), to kolejne miejsce na mapie powiatu mławskiego, w którym prowadzone są wzmożone kontrole, realizowane przez patrole SPEED. Problem przekraczania dozwolonej prędkości w tym miejscu potwierdzają także zgłoszenia użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Kolejni kierowcy lekceważą jednak przepisy i zdrowy rozsądek.

W ciągu dwóch dni,  na DW 587 w Uniszkach Zawadzkich prawo jazdy straciło dwóch kierowców. W piątek po południu (05.09), patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego skodą, 53-letniego mieszkańca pow. działdowskiego. Mężczyzna jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 105 km/h. Został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł oraz 13 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Kolejnego dnia, wieczorem, prawo jazdy stracił 40-letni mławianin, kierujący peugeotem. Przejeżdżał przez Uniszki Zawadzkie z prędkością 104 km/h. Podobnie jak kierowca skody,  został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł oraz 13 punktami karnymi.

Mławska grupa SPEED apeluje do kierowców o przestrzeganie ograniczeń prędkości oraz rozsądek i wyobraźnię za kierownicą. Przypomina także hasło kampanii: „Mistrzu, zwolnij”- „Mistrzowie kierownicy potrafią zabić na polskich drogach 5 osób dziennie”- warto zobaczyć spoty nowej kampanii i wspólnie zadbać o bezpieczeństwo na drodze – bo bezpieczeństwo zależy od każdego z nas.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony