Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki KMZB Ty też możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy

Data publikacji 22.10.2019

Na terenie powiatu mławskiego, od początku istnienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, Komenda Powiatowa Policji w Mławie odnotowała 2292 zgłoszeń. W roku 2018 takich zgłoszeń było 610 a w tym roku do chwili obecnej jest ich 419. Za wszystkie zgłoszenia dziękujemy. Cieszymy się, że mieszkańcy powiatu mławskiego wiedzą, że bezpieczeństwo w naszym otoczeniu zależy również od nich.

Mławscy policjanci od początku istnienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, potwierdzili  i wyeliminowali  ponad 1130 punktów  - zagrożeń występujących na terenie służbowo podległym Komendzie Powiatowej Policji w Mławie, zaznaczonych przez mieszkańców powiatu mławskiego. Są to najczęściej:  przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe parkowanie, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych czy niewłaściwa infrastruktura drogowa. Punkty, które nie zostały jeszcze wyeliminowane są pod naszym nadzorem a działania policjantów będą prowadziły do eliminacji zagrożeń zgłoszonych przez społeczeństwo.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest mobilnym narzędziem, które ma realny wpływ na poprawę naszego bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji możemy również pomagać. Pamiętajmy, że w katalogu dostępnych zagrożeń prócz tych, które dotykają nas bezpośrednio, są również takie, które mogą mieć wpływ na zdrowie i życie innych osób.

Ty zgłaszasz, my reagujemy, razem pomagamy! Używając Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, prosimy o skorzystanie z wszelkich dostępnych funkcjonalności, w tym szczególnie z możliwości dodania opisu, co ułatwi szybsze dotarcie policjantów do osób potrzebujących, a w konsekwencji być może uratuje komuś życie.

Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego ważnym jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Identyfikacja ta nie może przebiegać bez uwzględnienia oczekiwań społecznych. Takim narzędziem powinny być mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Mapy zagrożeń należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym.

Policjanci z Mławy zachęcają do używania KMZB, ale przypominają, że nie jest to narzędzie do zgłaszania pilnych interwencji. W tym celu należy dzwonić na numery alarmowe 997 lub 112.

mł. asp. Aneta Prusik

Powrót na górę strony