Pijany kierowca zatrzymany przez policjantkę na urlopie - Aktualności - KPP w Mławie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca zatrzymany przez policjantkę na urlopie

Data publikacji 01.07.2020

Mławska policja prowadzi czynności w sprawie nietrzeźwego kierującego, zatrzymanego na ul. Rybackiej w Mławie. Interweniowała policjantka z Komisariatu Policji w Łapach, wspierana przez innych, przypadkowych świadków. Zauważyli oni podejrzanie zachowującego się mężczyznę na drodze W 544, jadącego w kierunku Szydłowa i postanowili działać.

Do zdarzenia doszło 30 czerwca, około godz. 18.00. Kierujący samochodem marki Nissan Navara, wyjechał z pola na drogę W 544, nie ustępując pierwszeństwa przejazdu innym kierującym. Kierowcy zmuszeni byli do nagłego hamowania, by uniknąć zderzenia. Kierujący nissanem kontynuował jazdę, nie panując nad autem i zjeżdżając kilkakrotne na pobocze drogi. Świadkiem zdarzenia była, będące na urlopie, policjantka z komisariatu  w Łapach (KMP w Białymstoku). Ruszyła w pościg  za kierowcą nissana, który wjechał w ul. Rybacką w Mławie. Policjantka oraz jeden ze świadków zdarzenia, uniemożliwili kierującemu nissanem dalszą jazdę i powiadomili mławską policję. Okazało się, że za kierownicą nissana siedział 61-letni mieszkaniec Mławy . Mężczyzna miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Interweniujący patrol ruchu drogowego zatrzymał mu uprawnienia do kierowania. Za jazdę w stanie nietrzeźwości, mławianinowi  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny.    

Zero tolerancji dla nietrzeźwych na drodze oraz społeczna reakcja, mają kluczowe znaczenie w walce z pijanymi kierowcami. Mławscy policjanci dziękują koleżance z komisariatu w Łapach oraz pozostałym świadkom za reakcję i zatrzymanie nietrzeźwego kierującego.

asp.szt. Anna Pawłowska

 

 

Powrót na górę strony