Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

ODBLASKOWI SUPERBOHATEROWIE – nowy projekt mławskiej policji dla najmłodszych

Data publikacji 01.10.2020

Dziś, podczas Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków, mławska policja rusza z nową akcją profilaktyczną, adresowaną do najmłodszych. Działania mają na celu edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa pieszych na drodze, promocję używania elementów odblaskowych oraz aktywny udział najmłodszych, dbających o bezpieczeństwo własne i innych – tak jak czynią to „superbohaterowie”. Działania promuje spot nagrany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Morawach.

Pomimo wielu działań prewencyjnych, wciąż dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych z udziałem najmłodszych mieszkańców powiatu mławskiego. I semestr nowego roku szkolnego, to dobry czas by zrealizować nowe działania profilaktyczne, angażujące najmłodszych mieszkańców pow. mławskiego do poprawy bezpieczeństwa na drodze -  tak by w czasie jesienno- zimowym, dzieci wyposażone były nie tylko w wiedzę o zasadach ruchu drogowego ale przede wszystkim świadomość zagrożeń i tego, że mogą aktywnie wpływać na poprawę bezpieczeństwa na drodze – tak własnego, jak i innych uczestników ruchu drogowego.    

Istotnym jest, by uczniowie, biorący udział w działaniach profilaktycznych, organizowanych przez policję, poczuli się za bezpieczeństwo odpowiedzialni – niczym prawdziwi superbohaterowie. Gadżetem akcji jest ODBLASK. Mały i niepozorny, a tak naprawdę mogący uratować życie.  Codziennym Superbohaterem może być zatem każdy – nosząc elementy odblaskowe, podarowując je kolegom, przestrzegając przepisów ruchu drogowego.    Akcję promują rysunkowe postaci – Julka i Janek - stworzone specjalnie na potrzeby działań profilaktycznych. Finałem działań, będzie konkurs plastyczny z nagrodami. Regulamin i karta zgłoszeniowa znajdują się  na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Mławska policja, w ramach działań edukacyjnych, przygotowała specjalne prezentacje multimedialne, które zostaną udostępnione szkołom oraz wykorzystywane podczas spotkań z uczniami. Działania policji promuje spot, autorstwa uczniów Szkoły Podstawowej w Morawach, który zdobył pierwsze miejsce w III edycji konkursu „ Odblaskowa Szkoła”. W tegorocznej akcji, wracamy do tego wyjątkowego nagrania, by spot obejrzało jak najwięcej osób. Udostępniony został na stronach internetowych mławskiej policji oraz stronie Miejskiego Domu Kultury w Mławie.

Działania profilaktyczne, do których policja zaprasza wszystkie szkoły podstawowe z Mławy i powiatu potrwają do końca tego roku. Akcji patronuje Starosta Mławski, Burmistrz Miasta Mława oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie. Działania wspiera Miejski Dom Kultury w Mławie.

asp.szt. Anna Pawłowska

 

REGULAMIN KONKURSU

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

FILM - SPOT AKCJI

 

 

 

Powrót na górę strony