Aktualności

Włamanie na trenie ogródków działkowych, Policja ostrzega

Data publikacji 30.01.2023

Trwają czynności mławskiej Policji w sprawie włamania na terenie ogródków działkowych przy ul. Szreńskiej w Mławie. Właściciel zauważył włamanie w sobotę, ale mogło do niego dojść w ciągu ostatniego tygodnia. Bywa, że altany działkowe, w czasie sezonu zimowego, pozostają tygodniami bez nadzoru właścicieli, warto zatem wcześniej zabezpieczyć swoje mienie.

Mieszkaniec Mławy stracił piłę spalinową i telewizor 21 cali. Podczas włamania sprawca uszkodził futrynę pomieszczenia gospodarczego. Złodziejowi grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Włamania do altan i domków działkowych, to wyjątkowo uciążliwe sytuacje. W sezonie zimowych ogródki działkowe są rzadko odwiedzane przez właścicieli. Pozostawione w domkach czy pomieszczeniach gospodarczych sprzęty, takie jak piła, kosiarka, telewizor a nawet czajnik elektryczny czy radio, stają się łupem złodzieja.  Przed sezonem zimowym warto zatem zabrać sprzęty z altany w bezpieczne i dozorowane miejsce. Rozwiązaniem, z którego coraz powszechniej korzystają działkowcy, jest także monitoring.  

asp.szt. Anna Pawłowska

 

 

Powrót na górę strony