Aktualności

Wypadek na przejściu dla pieszych, ranna 45-letnia kobieta

Data publikacji 19.02.2024

Wczoraj rano, w rejonie skrzyżowania drogi krajowej nr 7 z ul. Warszawską w Mławie, doszło do potrącenia pieszej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący kią nie ustąpił pierwszeństwa schodzącej z przejścia kobiecie. 45-letnia obywatelka Ukrainy, z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala w Mławie. Trwają dalsze czynności.

Jak wynika z ustaleń policjantów, pracujących na miejscu wypadku, 74-letni mieszkaniec pow. przasnyskiego, jadąc ul. Warszawską od strony Ciechanowa, podczas skrętu w lewo, na drogę krajową nr 7, nie ustąpił pierwszeństwa pieszej, schodzącej z przejścia. Podczas zdarzenia, na drodze z sygnalizacją świetlną, zarówno kierowca jak i piesza , mieli  zielone światło.  45-letnia kobieta, z obrażeniami ciała, została przewieziona do szpitala w Mławie. Kierowca był trzeźwy, piesza natomiast  była pod wpływem alkoholu. Trwają dalsze, szczegółowe ustalenia przebiegu i przyczyn wypadku. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji.

Policja przypomina- przejście dla pieszych to miejsce, w którym każdego uczestnika ruchu drogowego obowiązuje zasada zachowania szczególnej ostrożności i ograniczonego zaufania. Chwila nieuwagi może doprowadzić do wypadku.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony