Aktualności

Piraci drogowi i kierowca z dwoma sądowymi zakazami - zatrzymani przez grupę SPEED

Data publikacji 21.02.2024

Podczas nadzoru, prowadzonego przez grupę SPEED, na trenie gmin Strzegowo i Wiśniewo, kolejni kierowcy stracili prawo jazdy. W terenie zabudowanym jechali z prędkością ponad 100 km/h. Kontrole prowadzone były w miejscach objętych nadzorem, z uwagi na potwierdzone zgłoszenia użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Patrol zatrzymał także kierowcę z dwoma sądowymi zakazami.

Patrole grupy SPEED obejmują szczególnym nadzorem miejsca, wskazane przez użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie zgłoszono problem przekraczania dozwolonej prędkości. W Sułkowie Polnym (gm. Strzegowo), patrol SPEED zatrzymał kierującego fordem, 52-letniego mieszkańca pow. mławskiego. Mężczyzna jechał w terenie zabudowanym z prędkością 103 km/h. Stracił prawo jazdy. Został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł oraz 13 punktami karnymi.

W Wiśniewie, na drodze krajowej nr 7, prawo jazdy straciła 31-letnia mieszkanka pow. mławskiego. Jechała audi z prędkością 106 km/h w terenie zabudowanym. Została ukarana mandatem w wysokości 1500 zł oraz 13 punktami karnymi.

Wczoraj, na terenie Łomi, grupa SPEED zatrzymała kierowcę z dwoma  sądowymi zakazami kierowania pojazdami. 30-letni mieszkaniec pow. mławskiego, w ciągu ostatnich kilku dni był trzykrotnie zatrzymywany za to samo przestępstwo. Jego samochód został odholowany na policyjny parking, zatrzymanemu grozi kara 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji.

Brawura i nadmierna prędkość, to główne przyczyny niebezpiecznych zdarzeń drogowych. W terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Pamiętajmy, by stosować się do obowiązujących przepisów. Bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

  • kontrole grupy SPEED
  • kontrole grupy SPEED
  • kontrole grupy SPEED
Powrót na górę strony