Aktualności

Wypadek w pobliżu Dalni. Samochód uderzył w drzewo i dachował

Data publikacji 27.02.2024

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie wypadku w którym ranna została jedna osoba. Do zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 14.30, na odcinku krajowej siódemki w pobliżu miejscowości Dalnia. Samochód osobowy suzuki grand vitara zjechał do przydrożnego rowu a następnie dachował.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń na miejscu zdarzenia, kierujący samochodem osobowym marki Suzuki Grand Vitara, 60-letni mieszkaniec pow. mławskiego, jadąc krajową siódemką w kierunku Strzegowa, z nieustalonych wstępnie przyczyn zjechał z zajmowanego pasa ruchu na prawe pobocze drogi a następnie wjechał w przydrożny kompleks leśny. Samochód uderzył w drzewo i dachował. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Mławie. Ze wstępnych informacji wynika, że doznał obrażeń ciała w postaci złamania żeber i uszkodzenia płuc. Kierujący pojazdem był trzeźwi. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja apeluje o ostrożność – planując wyjazd pamiętajmy także o zaplanowaniu bezpiecznej podróży. Pośpiech, odkładanie powrotu na ostatnią chwilę, zmęczenie, rozkojarzenie może się okazać prawdziwą pułapką. Jeśli czujemy się osłabieni, zdekoncentrowani, niewyspani – nie wsiadajmy za kierownicę, niech auto poprowadzi ktoś, kto czuje się na siłach. Wypicie kawy i nastawienie „dam radę” jest mało pomocne. Chwila nieuwagi na drodze może się zakończyć tragedią. Nie warto ryzykować.

 

Autor: podkom. Aneta Prusik

Powrót na górę strony