Aktualności

Święta na drogach pow. mławskiego. Zatrzymany nietrzeźwy sprawca kolizji

Data publikacji 02.04.2024

Podczas świąt, policyjne patrole prowadziły wzmożone działania prewencyjno – kontrolne na drogach całego pow. mławskiego. Najczęściej popełniane wykroczenia, dotyczyły przekraczania dozwolonej prędkości. Policjanci ukarali mandatami ponad 70 kierujących. Sprawdzono stan trzeźwości ponad 360 kierowców. W świąteczną sobotę, policjanci zatrzymali nietrzeźwego 26-latka, który spowodował kolizję na ul. Studzieniec w Mławie i odjechał z miejsca zdarzenia. Wytrzeźwiał w policyjnym areszcie. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę (30.03), przed południem. Jak wynika z ustaleń interweniującego patrolu, kierujący nissanem, 26-letni mieszkaniec Mławy, na ul. Studzieniec, wyprzedzał kierującego hondą, który przejeżdżał przez próg zwalniający. Podczas wyprzedzania,  kierowca nissana uderzył w  hondę i odjechał  z miejsca zdarzenia. Poszkodowany kierowca  hondy powiadomił policję i ruszył za sprawcą kolizji. Interweniujący patrol zatrzymał kierującego nissanem na ul. Okrężnej w Mławie. 26-latek miał prawie 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie, usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Nissan został odholowany i zabezpieczony. 26-latkowi grozi wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Został także ukarany za spowodowanie kolizji drogowej, mandatem w wysokości 3000 zł i 10 punktami karnymi. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji.

Pomimo tak wielu apeli o trzeźwość za kierownicą, zaostrzonych kar i częstych reakcji  przypadkowych świadków, wciąż nie brakuje osób, które po wypiciu alkoholu wsiadają za kierownicę. Śmiertelnie narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie to skrajna  nieodpowiedzialność i brak rozsądku !

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony