Aktualności

Międzynarodowa akcja "RAW" – prewencyjne kontrole na stacjach w Mławie i Konopkach

Data publikacji 11.04.2024

Przez dwie ostatnie doby, mławscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei, prowadzili wzmożone działania prewencyjno – kontrolne, w ramach międzynarodowej akcji „RAW”. Głównym celem tych działań było zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom na terenach kolejowych oraz przeciwdziałanie niszczeniu mienia.

Międzynarodowa akcja „RAW” realizowana była w ramach organizacji państw członkowskich Unii Europejskiej – RAILPOL. Policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei , podczas wspólnych służb patrolowych, nadzorowali miejsca infrastruktury kolejowej, w tym przede wszystkim dworce na w Mławie i Konopkach. Celem działań było zapobieganie i wykrywanie przestępstw i wykroczeń w sektorze kolejowym. Zarówno w dzień, jak i w nocy,  patrole czuwały nad bezpieczeństwem podróżnych,  sprawdzały tożsamość podejrzanie zachowujących się osób, interweniowały wobec sprawców wykroczeń, osób zakłócających porządek, sprawdzały legalność pobytu cudzoziemców.  Funkcjonariusze kontrolowali także rejony dzikich przejść przez torowisko. Ukarano mandatami kilka osób, które pomimo zakazu, weszły na torowisko.

Podejmowane działania miały także na celu zapobieganie kradzieżom kieszonkowym, kradzieżom bagaży, aktom wandalizmu na dworcach. Działania prewencyjno – kontrolne na dworcach, realizowane są systematycznie, w  ramach wspólnych patroli policji i Służby Ochrony Kolei.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony