Aktualności

Kierował oplem na S7, mając ponad 1,2 promila alkoholu. Został natychmiast zatrzymany

Data publikacji 14.05.2024

Patrol ruchu drogowego zatrzymał na trasie S7, w rejonie ul. Warszawskiej w Mławie, nietrzeźwego kierującego oplem. 65-letni mieszkaniec pow. mławskiego miał ponad 1,2 promila alkoholu. Stracił prawo jazdy w 12 kategoriach. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj (13.05), w samo południe. Patrol zauważył podejrzanie zachowującego się kierowcę opla na węźle, w rejonie ul. Warszawskiej. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany do kontroli. Przy dźwigni  zmiany biegów trzymał częściowo opróżnioną butelkę wódki. Jak oświadczył w rozmowie z interweniującymi policjantami, zanim ruszył w drogę, wypił 200 ml wódki. 65-letni kierowca stracił prawo jazdy w 12 kategoriach a jego samochód został odholowany na policyjny parking. Zatrzymanemu, nietrzeźwemu kierowcy grozi wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji.

Nietrzeźwi kierowcy na drodze, to śmiertelne zagrożenie. Jeśli widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę, który może być pod wpływem alkoholu lub narkotyków, niezwłocznie powiadom policję, dzwoniąc pod bezpłatny numer telefony 112.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony