Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań „Alkohol i narkotyki”

Data publikacji 09.01.2018

Płoccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili wczoraj działania „Alkohol i narkotyki”. Celem działań było ujawnienie i eliminowanie z ruchu kierowców prowadzących pojazdy pod działaniem alkoholu lub środków odurzających.

Nie trzeba nikogo przekonywać, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym lub po zażyciu środków odurzających jest bardzo niebezpieczne zarówno dla samych kierujących i ich pasażerów, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Kierowca, który jedzie na tzw. podwójnym gazie, w każdej chwili może stać się sprawcą wypadku drogowego, w tym również wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Mając powyższe na uwadze policjanci prowadzą cykliczne działania mające na celu wyeliminowanie tego typu zdarzeń i zachowań, a tym samym poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Wczoraj policjanci z płockiej drogówki prowadzili działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”.  W ramach działań przeprowadzili oni 758 badań kierowców na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu oraz 9 badań na obecność w organizmie środków odurzających. W wyniku przeprowadzonych badań funkcjonariusze nie ujawnili żadnych nietrzeźwych kierowców, ani też kierowców którzy prowadziliby pojazdy w stanie po zażyciu  środków odurzających.

Taka informacja cieszy zwłaszcza, że w ostatnich latach płoccy policjanci odnotowują stały spadek liczby ujawnianych nietrzeźwych kierujących, mimo znaczącego wzrostu ilości wykonywanych badań kierowców. W 2016 roku policjanci przeprowadzili 95829 badań i ujawnili 418 nietrzeźwych, natomiast w 2017 roku przeprowadzili 99167 badań i ujawnili 320 nietrzeźwych kierowców.

Mimo optymistycznych danych statystycznych, funkcjonariusze nadal będą prowadzić tego typu działania, aby na naszych drogach było bezpiecznie. Jednocześnie policjanci przypominają, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności i zatrzymaniem prawa jazdy na okres nie krótszy niż 3 lata. (K)

Powrót na górę strony