Aktualności

Ponad 1 900 zgłoszeń – podsumowanie funkcjonowania KMZB w regionie płockim w 2021 roku

Data publikacji 05.01.2022

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na trwałe wpisała się już w naszym społeczeństwie, jako kolejny sposób kontaktu z Policją. Już kolejny rok mamy możliwość korzystania z tego interaktywnego narzędzia. Płoccy policjanci podsumowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie regionu płockiego i sprawdzili, o jakich zagrożeniach najczęściej, w minionym roku, informowali internauci.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku podsumowali  funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, na terenie regionu płockiego w 2021 roku. Przez ostatnich 12 miesięcy, mieszkańcy miasta i powiatu korzystali z tego narzędzia, aż 1 913 razy.  Mundurowi potwierdzili blisko tysiąc sygnałów zgłoszonych przez internautów.

Najliczniejszą grupę zgłoszeń stanowiły zagrożenia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, między innymi przekraczania dozwolonej prędkości (759), nieprawidłowego parkowania (348), nielegalne rajdy samochodowe (84) i nieprawidłowej infrastruktury (38).

Kolejna grupa zgłoszeń dotyczyła spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych (270), grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją (86), a także  dzikich wysypisk śmieci (64), używanie środków odurzających (36) oraz aktów wandalizmu (40).

Największa liczba zgłoszeń dotyczyła terenu miasta (908). Jeśli chodzi o powiat, to najwięcej zagrożeń naniesionych przy pomocy aplikacji odnotowano na terenie miasta i gminy Wyszogród (241), kolejno na terenie gminy Bodzanów (240).  

Należy wskazać, że były też zgłoszenia o charakterze „pomyłka” bądź „żart”, dlatego policjanci apelują o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde zgłoszenie naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jest szczegółowo weryfikowane przez policjantów.

Przypominamy również, że w przypadku zagrożenia życia i zdrowia lub potrzeby pilnej interwencji Policji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numeru alarmowego. W takim przypadku należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Zachęcamy do dalszego korzystania z aplikacji. Korzystanie z niej jest bardzo proste. Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Co ważne, aby to zrobić nie ma potrzeby zakładania żadnego konta, podawania swoich danych, czy numeru telefonu. Każde zgłoszenie jest sprawdzane przez policjantów.

https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

 

Powrót na górę strony