Zagrożenie wychłodzeniem. Widzisz? Reaguj
Zima i niskie temperatury to ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia osób bezdomnych. Płoccy policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać takie osoby. Funkcjonariusze apelują również do mieszkańców Płocka i powiatu płockiego, aby zgłaszali każdy fakt przebywania osoby bezdomnej w okolicznościach zagrażających jej życiu.
Płoccy policjanci każdego roku, prowadzą działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu wychłodzenia. Policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, m.in. klatki schodowe, piwnice budynków mieszkalnych, opuszczone budynki, a także ogródki działkowe.
Apelujemy do wszystkich, żeby nie przechodzili obojętnie wobec osób, które potrzebują pomocy np. leżących w parkach czy na działkach. Często mylne jest przekonanie, że jedynym powodem takiego zachowania jest ich stan trzeźwości. Widząc osobę narażoną na wychłodzenie, pomóżmy jej i nie bądźmy obojętni.Pamiętajmy, że czasami jeden telefon może uratować komuś życie. Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112.
Przypominamy, że w Płocku ogrzewalnia dla osób w kryzysie bezdomności funkcjonuje przy ul. Otolińskiej 23. Czynna jest w godzinach od 20.00 do 8.00.
Pomoc można znaleźć również w placówkach takich jak:
Noclegownia dla kobiet – Polski Komitet Pomocy Społecznej w Płocku ul. Misjonarska 22
Dom dla bezdomnych mężczyzn – Caritas Diecezji Płockiej ul. Sienkiewicza 54
Hostel dla bezdomnych mężczyzn wymagających doraźnej pomocy medycznej – Caritas Diecezji Płockiej ul. Sienkiewicza 54
Punkt higieny sanitarnej ul. Medyczna 1
sierż. szt. Monika Jakubowska