Aktualności

Pułtuscy dzielnicowi i WOPR łączą siły by zapewnic bezpieczeństwo wypoczywającym nad wodą

Pułtuscy policjanci wraz z ratownikami WOPR-u po raz kolejny prowadzili akcję „Bezpieczne Wakacje” na plaży Miejskiej w Pułtusku. Funkcjonariusze rozmawiali z turystami wypoczywającymi nad wodą o podstawowych zasadach, które obowiązują w trakcie wakacji, apelowali o rozsądek i odpowiedzialność, podkreślając, że woda to żywioł, który nie wybacza błędów.

W sobotnie słoneczne popołudnie, na wypełnionej turystami po brzegi plaży miejskiej można było spotkać funkcjonariuszy policji. Ich cel był szczególny -  zwrócenie uwagi turystom i mieszkańcom na zagrożenia, jakie niosą za sobą nieodpowiedzialne zachowania nad wodą. Policjanci przypominali o bezpieczeństwie zarówno na plaży i podczas kąpieli. Przede wszystkim wskazywali, że dzieci muszą być zawsze pod opieką i nadzorem rodzica bądź dorosłego opiekuna. Dorosłym przypominano, aby do wody nie wchodzić pod wpływem alkoholu, podkreślając, że w tym przypadku obowiązuje całkowity zakaz kąpieli.
 
W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i działań "Myśl trzeźwo nad wodą" dzielnicowi wraz z WOPR zawiesili w miejscu widocznym dla turystów plakat wraz ze wskazówkami, których powinien przestrzegać każdy korzystający z uroków lata.
 
kom. Milena Kopczyńska/KPP w Pułtusku
Powrót na górę strony