Aktualności

Zapraszamy na Powiatowe Uroczystości z okazji Święta Policji

Data publikacji 08.07.2024

W najbliższa środę tj. 10.07, o godz. 10. uroczystym apelem, na placu przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, rozpoczną się powiatowe obchody z okazji Święta Policji. Po wręczeniu aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne, przyznaniu medali i wyróżnień, na mieszkańców powiatu pułtuskiego będzie czekało mnóstwo atrakcji.

W trakcie uroczystości, w ramach dnia otwartego będzie można zobaczyć sprzęt policyjny oraz odwiedzić specjalnie przygotowane na tę okoliczność stoiska edukacyjne. Policyjni profilaktycy będą prezentować materiały dotyczące bezpieczeństwa, natomiast pracownicy Zespołu Kadr i Szkolenia będą promować zawód policjanta. Wszyscy zainteresowani wstąpieniem w nasze szeregi uzyskają niezbędne informacje o zasadach doboru i poszczególnych etapach rekrutacji, a także niezbędnej dokumentacji. Będzie to także doskonała okazja, aby porozmawiać z mundurowymi o charakterze ich pracy oraz zapoznać się z wymaganiami stawianymi kandydatom do służby.

Na gości będzie czekało wiele atrakcji, m.in. pokaz tresury psów służbowych, pokaz policyjnego sprzętu, radiowozy, motocykle, stoisko technika kryminalistyki, instruktarz pierwszej pomocy, symulator zderzeń i dachowania. To też doskonała okazja aby spotkać się z instruktorami wyszkolenia strzeleckiego, móc stanąć przed linią ognia i spróbować swoich możliwości na nowoczesnej strzelnicy.  

Na najmłodszych natomiast będzie czekała giga maskotka reprezentująca mazowiecką Policję.  

Serdecznie zapraszamy!

kom. Milena Kopczyńska/KPP w Pułtusku

Powrót na górę strony