Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Policja przypomina o zakazie wjazdu do lasów pojazdów silnikowych, które są nieuprawnione w szczególności pojazdów quad, cross, samochodów terenowych, niszczących kompleksy leśne. Pojazdy te dokonują istotnych zniszczeń ingerując w środowisko leśne, dokonując zniszczeń, w szczególności runa leśnego i gleby, jak również dróg leśnych. Ponadto jazda quadami i crossami po terenach leśnych jest również bulwersująca społecznie ze względu na hałas, niebezpieczny styl jazdy i zachowania osób poruszających się nimi. Każda osoba mająca informację dotyczące powyższego zagadnienia może je zgłosić nanosząc je na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Narzędzie, które zostało stworzone celem poprawy poczucia bezpieczeństwa społecznego to Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dlatego ważnym jest przypomnienie o możliwości zgłoszenia anonimowo niepokojących zachowań w rejonie swojego miejsca zamieszkania, gdzie policjanci zweryfikują zagrożenie. Mapy zagrożeń należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym.
W Krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa wyróżniamy informacje skatalogowane w trzech płaszczyznach:
- informacje gromadzone w policyjnych systemach informatycznych,
- informacje pozyskiwane od społeczeństwa w trakcie:
- bezpośrednich kontaktów z obywatelami, z przedstawicielami samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych itp.;
- w trakcie realizowanych debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu publicznemu,
- informacje pozyskiwane od obywateli (internautów) z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.
Informacje, które wyróżniamy na mapach będą uwzględniały zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.
W przypadku pytań, wątpliwości związanych z obsługą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także uwag do funkcjonalności mapy prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: kmzb@policja.gov.pl
W związku z powyższym przypominamy Państwu,
iż wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa dokonano zmian w aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa m.in. umożliwiając dodawanie opisu zagrożenia.
Pamiętajmy, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji.
W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.
Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji.
Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.
mł. asp. Magdalena Bielińska KPP w Pułtusku