Policjanci promowali bezpieczeństwo podczas XXVIII Dni Patrona Miasta
W sobotę, 20 września, podczas obchodów XXVIII Dni Patrona Miasta policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku zorganizowali stanowisko promocyjno-edukacyjne w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze zachęcali młodzież do rozważenia wyboru policyjnej ścieżki kariery oraz przypominali o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach.
Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci, młodzieży i dorosłych. Najmłodsi mieli okazję wziąć udział w edukacyjnych zabawach dotyczących zasad ruchu drogowego, a także obejrzeć policyjny sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Funkcjonariusze przekazywali wiedzę na temat bezpiecznego zachowania w drodze do i ze szkoły, przypominali o obowiązku noszenia elementów odblaskowych oraz właściwego korzystania z przejść dla pieszych. Podczas rozmów z kierowcami omawiali działania prowadzone przez Policję i PZU pn. ”Mistrzu Zwolnij!” promujące bezpieczeństwo na drogach, rozdając ulotki i naklejki.
Jednocześnie policjanci promowali zawód, odpowiadając na pytania osób zainteresowanych wstąpieniem do formacji. Wyjaśniali, jakie wymagania stoją przed kandydatami i jakie możliwości rozwoju daje służba w Policji.
Obecność funkcjonariuszy na wydarzeniu była okazją do integracji ze społecznością lokalną, a także podkreśleniem, że troska o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży pozostaje jednym z priorytetów pułtuskiej Policji.
Autor: asp. Magdalena Bielińska