Dwóch nietrzeźwych rowerzystów zatrzymanych jednego dnia w Świerczach
Policjanci z powiatu pułtuskiego jednego dnia zatrzymali dwoje rowerzystów, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. Pierwsza z nich – 45-letnia kobieta – miała promil alkoholu w organizmie. Kilka godzin później w tym samym miejscu wpadł 45-latek z aż 3 promilami alkoholu i dodatkowo sądowym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.
W czwartek (2 października) o godz. 15:30 policjanci z Posterunku Policji w Pułtusku zatrzymali do kontroli rowerzystkę jadącą ul. Pułtuską w Świerczach. Badanie alkomatem wykazało, że 45-letnia mieszkanka powiatu pułtuskiego ma w organizmie promil alkoholu.
Tego samego dnia, kilka godzin później, w dokładnie tym samym miejscu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 45-letniego rowerzystę. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy – badanie wykazało 3 promile alkoholu. Dodatkowo miał on aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz rowerzyści odpowiedzą przed sądem.
Policjanci przypominają, że jazda rowerem pod wpływem alkoholu jest wykroczeniem, które stanowi poważne zagrożenie zarówno dla samego rowerzysty, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Nietrzeźwy kierujący ma spowolniony czas reakcji, zaburzoną koordynację i może przyczynić się do tragicznych zdarzeń na drodze.
Apelujemy o rozwagę – alkohol i rower to równie niebezpieczne połączenie jak alkohol i samochód. Każdy uczestnik ruchu drogowego ma obowiązek dbać o bezpieczeństwo własne i innych.
Autor: asp. Magdalena Bielińska