Pijany kierował quadem - Aktualności - KPP w Pułtusku

Aktualności

Pijany kierował quadem

Data publikacji 10.07.2019

Ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca quada, który został w poniedziałek zatrzymany przez patrol ruchu drogowego w miejscowości Obryte. Ponadto pojazd nie był dopuszczony do ruchu.

Funkcjonariusze ruchu drogowego w poniedziałek w miejscowości Obryte zatrzymali do kontroli kierującego quadem. Kierującym okazał się 42-letni mieszkaniec miejscowości Obryte. Po przebadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu miał ponad 2,5 promila. Sprawdzenie w policyjnych systemach wskazało, że quad, którym jeździł 42-latek jest nieubezpieczony i niedopuszczony do ruchu.

 Przypominamy, że osoby poruszające się po drogach quadami powinny posiadać prawo jazdy minimum kategorii B1, które uzyskać można po ukończeniu 16 lat. W przypadku czterokołowców lekkich mogą nimi kierować osoby, które ukończyły lat 14 i posiadają prawo jazdy kategorii AM. Ponadto jeśli pojazd nie jest fabrycznie wyposażony w nadwozie zamknięte i pasy bezpieczeństwa, to osoba kierująca pojazdem, oraz osoba nim przewożona, są obowiązane używać w czasie jazdy kasków ochronnych. Oczywiście pojazd powinien być sprawny technicznie, zarejestrowany oraz posiadać aktualne ubezpieczenie OC.

 

sierż. Daniel Podlasin, KPP Pułtusk

Powrót na górę strony