NIE dla sportów wodnych po alkoholu! 13 nietrzeźwy sternik zatrzymany przez policjantów - Aktualności - KPP w Pułtusku

Aktualności

NIE dla sportów wodnych po alkoholu! 13 nietrzeźwy sternik zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 05.08.2019

Pułtuscy policjanci kontrolują miejsca wykorzystywane do kąpieli, plaże oraz ośrodki, w których wypoczywają dzieci i młodzież. Sprawdzane są w szczególności tzw. dzikie kąpieliska oraz miejsca, gdzie obowiązuje całkowity zakaz kąpieli. Na celowniku policyjnych wodniaków są też amatorzy sportów wodnych, którzy decydują się pływać po rzece pod działaniem alkoholu. W ten weekend wodniacy odnotowali dwa takie przypadki.

Wakacje, urlop, wypoczynek i beztroska – to podstawowe skojarzenia jakie przychodzą nam do głowy, gdy myślimy o najcieplejszej porze roku. Niestety często dopiero w dalszej kolejności zastanawiamy się nad bezpieczeństwem, trzeźwością i odpowiedzialnością. A te skojarzenia powinny występować razem byśmy we wrześniu mogli powiedzieć, że za nami „bezpieczne wakacje”.
Jak każdego roku przy wielbicielach aktywnego wypoczynku policyjna łódź nie przepływa obojętnie. W ten weekend przekonało się o tym dwóch mężczyzn, którzy zdecydowali się wsiąść za stery łodzi wędkarskich pod działaniem alkoholu. Pierwsza interwencja miała miejsce w Stawinodze. Wynik stanu trzeźwości 66 letniego sternika, mieszkańca Warszawy, wyniósł 0,17 mg/l w wydychanym powietrzu. Godzinę później, na wysokości Borsuk, policjanci zatrzymali kolejnego sternika, którego zachowanie wzbudziło ich podejrzenia a urządzenie tylko to potwierdziło. 34 letni mieszkaniec Wołomina miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyźni nie unikną odpowiedzialności karnej.

Pamiętajmy, że woda nie wybacza pomyłek. Chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie. Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwają policjanci, jednak pamiętajmy, że to my sami w pierwszej kolejności odpowiedzialni jesteśmy za swoje bezpieczeństwo!

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Powrót na górę strony