Dziękujemy za reakcję - dzięki naniesionym na mapę zagrożeniom możemy wspólnie dbać o bezpieczeństwo!
Przekazanie informacji o wykroczeniu za pomocą Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zajmuje tylko chwilę. Reakcja policjantów jest natychmiastowa a ich szybkie i skuteczne działania pozwalają na wyeliminowanie zagrożeń i poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.
Minęły już trzy lata od wdrożenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie kraju. W tym czasie bardzo szybko KMZB zyskała ogromną popularność. Do zalet aplikacji należy przede wszystkim to, że jest ona bezpłatna, łatwa i szybka w obsłudze, a zgłoszeń można dokonać anonimowo.
Przekazane od społeczeństwa spostrzeżenia w zakresie występujących zagrożeń wielokrotnie skutkowały działaniami, które wpłynęły na rzecz bezpieczeństwa. Przykładem takiego działania, były zgłoszenia naniesione na KMBZ przez obywateli, które dotyczyły nieprawidłowego parkowania w centrum miasta na ul. Piotra Skargi i ul. Alei Polonii w Pułtusku.
Szybkie i zdecydowane działania Policji podjęte podczas weryfikacji naniesionego zgłoszenia, pozwoliły na ustalenie sprawców wykroczeń i stosowne rozliczenie. Niestety w tym miejscu notorycznie kierujący nie stosują się do przepisów. Do Policji wpływają kolejne „sygnały” z mapy , zgłoszenia dotyczące wyżej wskazanych ulic będą weryfikowane.
To tylko jeden z przykładów skuteczności i zasadności działania KMBZ.
W wyniku podejmowanych działań za pośrednictwem KMBZ poprawiono również infrastrukturę drogową, wyegzekwowano przestrzeganie przepisów dotyczących jazdy z odpowiednią prędkością czy też spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych.
Mieszkańcy powiatu pułtuskiego wiedzą, że mogą wpływać na swoje bezpieczeństwo. Widząc zagrożenie w swoim otoczeniu- reagują, zgłaszając je przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Do kierujących apelujemy o przestrzeganie przepisów, zaś do użytkowników mapy by pamiętali, że z narzędzia należy korzystać rozsądnie. Pamiętajmy o możliwości załączenia zdjęcia bądź nagrania z ujawnionego wykroczenia.
Przypominamy, że każde naniesione na mapę zagrożenie spowoduje odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.
Nie zapominajmy, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.
podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku