Dzieci z wizytą w pułtuskiej komendzie - Aktualności - KPP w Pułtusku

Aktualności

Dzieci z wizytą w pułtuskiej komendzie

Data publikacji 30.07.2020

Maluchy odwiedziły siedzibę pułtuskich policjantów. Podczas spotkania goście mieli okazję zwiedzić budynek komendy, zobaczyć jak wygląda codzienna służba funkcjonariuszy a co najważniejsze wysłuchać rad policjantów by ustrzec się od niebezpieczeństwa podczas trwających wakacji.

Wizyta dzieci w pułtuskiej  komendzie zawsze niesie ze sobą ogromną dawkę entuzjazmu i wprowadza niepowtarzalną atmosferę. Zwłaszcza, że najmłodsi goście, wszystkiego ciekawi, niczym nieskrępowani i szczerzy, budzą ogromną sympatię i wywołują uśmiech na twarzach policjantów. I tak było dzisiaj, gdy przez drzwi budynku komendy przeszli uczestnicy półkolonii z Akademii „Małych Odkrywców”. Po założeniu maseczek ochronnych i zdezynfekowaniu rąk miały okazję zwiedzić budynek komendy i z bliska przyjrzeć się pracy policjantów. Maluchy dowiedziały się na czym polega praca oficera dyżurnego, do którego dzwonimy kiedy potrzebujemy pomocy.
Podczas edukacyjnej pogadanki, funkcjonariusze przypomnieli dzieciom numery telefonów alarmowych, zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię w miejscu wyznaczonym przez pasy, a także w rejonie skrzyżowania, gdzie obowiązuje sygnalizacja świetlna. Policjanci omówili prawidłowe wyposażenie roweru oraz zachowanie się w pojeździe, potrzebę korzystania z pasów bezpieczeństwa i fotelików oraz potrzebę, dla bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego - korzystania z odblasków. W podziękowaniu za uwagę i aktywność dzieci, obecny na spotkaniu Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego wręczył wszystkim uczestnikom kamizelki odblaskowe i opaski magnetyczne. Ostatnim poruszonym tematem było zachowanie bezpieczeństwa podczas korzystania z uroków lata. Policjantka zaapelowała by Maluchy korzystały wyłącznie ze strzeżonych kąpielisk oraz stosowały się do poleceń ratowników.
Dzieci z zaciekawieniem słuchały rad policjantów, chętnie odpowiadały na pytania i dzieliły się swoimi przeżyciami.
Najwięcej emocji wśród najmłodszych wzbudziły radiowozy, których sygnały mogły usłyszeć z bliska.
Spotkanie wpisało się w zainicjowaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogólnopolską kampanię pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Mamy nadzieję, że wizyta w Komendzie zostanie w pamięci najmłodszych na długi czas a wskazówki udzielone przez mundurowych będą miały odzwierciedlenie w ich życiu codziennym.

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Powrót na górę strony