„ BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”- POLICJANCI ODWIEDZILI PRZEDSZKOLAKÓW - Aktualności - KPP w Pułtusku

Aktualności

„ BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”- POLICJANCI ODWIEDZILI PRZEDSZKOLAKÓW

Data publikacji 17.09.2021

Początek roku szkolnego jest doskonałą okazją, aby porozmawiać z najmłodszymi na temat bezpieczeństwa na drodze. W ostatnich dniach policjanci z pułtuskiej komendy odwiedzili przedszkolaków w Płocochowie i Pułtusku.

Spotkania miały na celu przypomnienie właściwych nawyków bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym. Aby spotkania miały profesjonalny przebieg policjanci wykorzystywali matę symulującą przejście dla pieszych, sygnalizator świetlny i znaki drogowe. W bardzo ciekawy i zajmujący sposób funkcjonariusze przybliżali i przypominali przedszkolakom nie tylko o odpowiednim zachowaniu w drodze do szkoły, ale również w domu, przedszkolu i na placu zabaw. Dzieci wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa i znakomicie radziły sobie z odpowiedziami na pytania prowadzących.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się oglądanie policyjnego radiowozu. Dzieci miały okazję usiąść w środku samochodu, a także usłyszeć syrenę policyjną. Dzięki takim spotkaniom, na pewno żaden z przedszkolaków nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać, i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały zawieszki i opaski odblaskowe, które mają zwiększyć ich widoczność i poprawić bezpieczeństwo na drodze.

sierż. Renata Soból, KPP w Pułtusku

Powrót na górę strony