"Bezpieczna droga do szkoły" – działania profilaktyczne - Aktualności - KPP w Pułtusku

Aktualności

"Bezpieczna droga do szkoły" – działania profilaktyczne

Data publikacji 24.09.2021

Pułtuscy policjanci kontynuują działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii wspólnie z Dzielnicowymi w ramach prowadzonej akcji odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Obrytem oraz przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Pułtusku. Rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie na drodze.

Funkcjonariusze spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Obrytem i przedszkolakami  z Pułtuska. Przeprowadzili z nimi pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze do szkoły i poza szkołą. Mundurowi przypomnieli podstawowe zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem oraz samochodem. Zwrócili szczególną uwagę na to, że bardzo ważnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze jest noszenie na sobie elementów odblaskowych. Dzieci wykazały się dużą znajomością podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w zajęciach i chętnie odpowiadały na pytania. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali elementy odblaskowe, które obiecali nosić podczas poruszania się po drodze.

Mamy nadzieję, że przekazana przez mundurowych wiedza będzie miała zastosowanie w praktyce!

sierż. Renata Soból, KPP w Pułtusku

Powrót na górę strony