DZIELNICOWI POMAGAJĄ - AKCJA „ZIMA” TRWA
Pułtuscy dzielnicowi codziennie realizują działania w ramach akcji „Zima”. Funkcjonariusze w ramach współpracy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Pułtusku, sprawdzają dworce, przystanki, pustostany i ogródki działkowe w poszukiwaniu potrzebujących pomocy. Proszą też o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie może być zagrożone z uwagi na niskie temperatury. Nie bądźmy obojętni i reagujmy! Czasami jeden telefon może uratować komuś życie.
Pułtuscy dzielnicowi realizując program „Dzielnicowy bliżej nas” podczas pełnionej służby zwracają szczególną uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki. Pomóc może każdy, kto widzi człowieka będącego w trudnej sytuacji. To może być bezdomny, nietrzeźwy, osoba starsza albo człowiek chory. Nie traktujmy stereotypowo tych, którzy leżą na ulicy, ławce czy przystanku. Czasem wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Każdemu należy się pomoc. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997, lub jedno kliknięcie myszką za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.
Szczególnym nadzorem w codziennej służbie dzielnicowych zostały również objęte zbiorniki wodne, które tworzą w okresie zimowym tzw „dzikie lodowiska”. Te miejsca są zdradliwe i szczególnie niebezpieczne. Nie wchodźmy na zamarznięte akweny i wybierzmy sztuczne lodowiska. Mimo, że nie ma przepisów, które zabraniają wchodzenia na lód, to policjanci amatorów wędkowania pod lodem ostrzegają o istniejących niebezpieczeństwach. Osoby nieletnie pozostające bez opieki dorosłych, które będą się bawić w miejscach szczególnie niebezpiecznych, będą odwożone do miejsc zamieszkania i przekazywane prawnym opiekunom. Pamiętajmy, że nie ma odpowiedniej grubości lodu, która zagwarantuje nam w stu procentach bezpieczeństwo!
sierż. Renata Soból, KPP w Pułtusku