Aktualności

Różnice na tle narodowościowym tematem spotkań

Data publikacji 20.06.2022

Policjantka zespołu profilaktyki społecznej nieletnich i patologi Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku wraz z dzielnicowym z terenu gminy Winnica przeprowadzili prelekcję z dziećmi z Samorządowego Bajkowego Przedszkola w Winnicy. Maluszki zapoznane zostały z różnicami na tle narodowościowym, etnicznym i rasowym swoich rówieśników. Działania miały na celu wzajemną tolerancję wobec drugiego człowieka.

Podczas spotkania, policjanci przybliżyli dzieciom ogólne zasady właściwego zachowania wobec osób różniących się kolorem skóry, językiem i pochodzeniem. W trakcie prelekcji funkcjonariusze okazali dzieciom zdjęcia osób z różnych stron świata. Postacie miały inną rasę i odmienny ubiór. Dzieci szybko znalazły różnice pomiędzy sobą a osobami innych narodowości. Funkcjonariusze starali się wytłumaczyć, że pomimo widocznych różnic wszyscy jesteśmy wartościowymi ludźmi, bez względu na to gdzie mieszkamy, jak wyglądamy i jakim językiem się posługujemy.

Pod okiem mundurowych dzieci przygotowały prace plastyczne ilustrujące ludzi z różnych stron świata. Na zakończenie spotkania przedszkolakom zostały wręczone kolorowanki profilaktyczne.

Autor: podkom. Milena Kopczyńska

Powrót na górę strony