Aktualności

"Być Policjantem to misja a nie praca..." Pułtuscy funkcjinariusze obchodzili dziś swoje Święto

Święto Policji to dla każdego funkcjonariusza i pracownika Policji dzień szczególny. To czas podziękowania i skierowania słów uznania dla ciężkiej, pełnej poświęcenia służby i pracy, czas awansów, nominacji i odznaczeń. W uroczystej zbiórce związanej z tegorocznymi obchodami Święta Policji udział wzięli funkcjonariusze, pracownicy cywilni, Kapelan Pułtuskiej Policji, władze lokalne, zaprzyjaźnione służby mundurowe, przedstawiciele instytucji współpracujących z Policją oraz przedstawiciele mediów

W niezwykle podniosłej atmosferze przebiegała uroczystość Święta Policji obchodzona przez mundurowych Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, która odbyła się w zaprzyjaźnionych progach „Domu Polonii” (22.07). Przemówienie z okazji Święta Policji wygłosił Komendant Powiatowy Policji w Pułtusku, który w imieniu swoim oraz I Zastępcy, mł. insp. Sławomira Żelechowskiego złożył życzenia wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym, podziękował swoim policjantom za gotowość i pełnione obowiązki, podkreślając przy tym z jakimi poświęceniami często się one wiążą.

Służba w Policji to ogromne poświecenie funkcjonariuszy, którzy ją tworzą. Każdego dnia pełnią służbę dla naszych mieszkańców. Często rezygnują z czasu wolnego, kosztem własnych rodzin. Ryzykują własne zdrowie i życie dla dobra innych – tymi słowami Komendant Powiatowy Policji w Pułtusku docenił codzienny trud policjantów i podsumował – współpraca z takimi ludźmi jak Wy, to wielki zaszczyt i przyjemność. Dziękuję za profesjonalną i pełną poświęcenia służbę – dodał.

Komendant serdecznie podziękował zaproszonym gościom za owocną współpracę, za przychylny stosunek do Policji oraz okazane wsparcie w dążeniu do zapewnienia porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie miasta i powiatu pułtuskiego.
W dalszej części uroczystości szefowie pułtuskiej Policji wręczyli funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W tym roku awansowało 45 funkcjonariuszy. Największa liczba awansów przypadła w tym roku na Wydział Prewencji –22 funkcjonariuszy, Wydział Kryminalny – 16, Ruch Drogowy – 7.

Decyzją Komendanta Głównego Policji akt mianowania na wyższy stopień otrzymał również I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pułtusku mł. insp. Sławomir Żelechowski.

Tegoroczne święto było też okazją do wręczenia odznaczeń związkowych. Na wniosek Przewodniczącej Zarządu Terenowego w Pułtusku, decyzją Prezydium Zarządu Wojewódzkiego NSZZP Województwa Mazowieckiego w Radomiu nadało medal za zasługi Wicestaroście Pułtuskiemu Pani Beacie Jóźwiak, Burmistrzowi Pułtuska Panu Wojciechowi Grzegorczykowi oraz 8 policjantom pułtuskiej jednostki.

Starosta Pułtuski, Burmistrz Pułtuska oraz Wójtowie Gmin również wyróżnili nagrodami policjantów pułtuskiej jednostki.

Uroczysta zbiórka zakończyła się złożeniem meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji w Pułtusku insp. Jarosławowi Olszewskiemu przez dowódcę uroczystości i pamiątkowym zdjęciem.

Ceremonię zaszczycili swoją obecnością: przedstawiciele władzy samorządowej Pani Beata Jóźwiak Wicestarosta Pułtuski oraz Pan Wojciech Gregorczyk Burmistrz Miasta Pułtusk. Obecny na uroczystości był Ksiądz Infułat Wiesław Kosek Kapelan Pułtuskiej Policji. Nie zabrakło reprezentantów zaprzyjaźnionych służb mundurowych, przedstawicieli instytucji współpracujących z Policją, gospodarzy gmin powiatu pułtuskiego oraz przedstawicieli lokalnych mediów. Dziękujemy, że byliście z nami w tak ważnym dla nas dniu.

Autor: podkom. Milena Kopczyńska

Powrót na górę strony