Aktualności

Przypominamy o możliwości oznakowania swojego roweru

Data publikacji 05.08.2022

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu pułtuskiego Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku zachęca do znakowania rowerów. Dodatkowe oznakowanie markerem UV, bądź poprzez grawerowanie numerów na częściach rowerowych, da Policji możliwość weryfikowania legalności posiadanych jednośladów i sprawdzenia czy należą one do właściwej osoby. Pamiętajmy, że rowery oznakowane są mniej atrakcyjne dla złodziei, a dzięki temu są bardziej bezpieczne!

Chcąc oznakować rower należy zgłosić się z jednośladem, dowodem tożsamości i dowodem zakupu (paragon, faktura, umowa kupna) do Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku bądź Posterunku Policji w Pokrzywnicy/Świerczach w wyznaczonym terminie. Wymagane jest aby osobą zgłaszającą rower do oznakowania była osoba pełnoletnia. Użytkownicy jednośladów będą mieli do wyboru dwie możliwości oznakowania: grawerem lub markerem UV.

Należy pamiętać również o tym, aby jednoślady zgłaszane do oznakowania były sprawne pod względem technicznym i odpowiednio wyposażone. Przypominamy, że w warunkach gorszej przejrzystości powietrza oraz po zmroku rower musi być wyposażony w sprawne światło przednie i tylne.

Znakowanie rowerów jest jedną z metod zabezpieczania ich przed kradzieżą. W celu uzyskania pełniejszego efektu należy uzupełnić ją o pozostałe metody jak np. stosowanie odpowiednich zapięć gdy pozostawiamy rower w miejscu publicznym. Ponadto aby nie stracić roweru należy przestrzegać kilka zasad dotyczących jego przechowywania, np.: rowerów nie powinno się pozostawiać na klatkach schodowych, w piwnicach, na balkonach, a jeżeli jest to konieczne - trzeba zainwestować w solidne drzwi i zamki.
W przypadku gdyby doszło do kradzieży warto dysponować fotografią oraz spisanymi numerami fabrycznymi i cechami trwałymi roweru, bowiem w znaczny sposób ułatwi to jego identyfikację i ustalenie właściciela.

TERMINY ZNAKOWANIA ROWERÓW

Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku, ul. Rynek 23,
poniedziałek, wtorek - w godz. 9:00 – 14:00.

Posterunek Policji w Pokrzywnicy
śdoda – w godz. 9:00 – 14:00.

Posterunek Policji w Świerczach
środa – w godz. 9:00 – 14:00.

Pamiętajmy! Rowery oznakowane są mniej atrakcyjne dla złodziei, a dzięki temu są bardziej bezpieczne!

 

Autor: kom. Milena Kopczyńska

Powrót na górę strony