Aktualności

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą - działania dzielnicowych na plaży w Pułtusku

Data publikacji 05.08.2022

Dzielnicowi z pułtuskiej komendy prowadzi działania na plaży miejskiej. Ich głównym założeniem była poprawa bezpieczeństwa, w tym zmniejszenie liczby utonięć wśród dzieci i dorosłych. Spotkania z plażowiczami prowadzone były w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno - edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Kolejne dni wakacji za nami i kolejny raz na plaży w Pułtusku można było spotkać mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku. Policjanci prowadzili wzmożone działania, które mają na celu zwrócenie uwagi turystów i mieszkańców na zagrożenia, jakie niosą za sobą nieodpowiedzialne zachowania nad wodą. Podczas działań „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” sierż. Renata Soból i sierż. szt. Rafał Grabowski przypominali wypoczywającym podstawowe zasady, jak spędzać bezpiecznie czas nad wodą. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, policjanci rozmawiali z osobami dorosłymi, przekazując przy okazji kilka bardzo ważnych wskazówek, jak w tłumie nie zgubić swoich pociech. Rodzicom i opiekunom przypomniano, że wakacje nie zwalniają ich z odpowiedzialności i nie można nawet na chwilę stracić z oczu swoich dzieci. Dzielnicowi wspominali o właściwym postępowaniu podczas korzystania z kąpieli tylko wtedy, kiedy powiewa biała flaga oraz o nieprzecenianiu swoich możliwości pływackich. Mówili o niebezpieczeństwie pływania pod wpływem alkoholu.

Każdy z uczestników spotkania otrzymał od policjantów książeczkę „Bezpieczna woda” i element odblaskowy. Na zakończenie spotkania funkcjonariusze życzyli małym turystom miłego i bezpiecznego wypoczynku.

Autor: kom. Milena Kopczyńska

Powrót na górę strony