Aktualności

Jak nie dać się oszukać? Jak uchronić mieszkanie przed włamaniem a dobytek przed kradzieżą?

Data publikacji 09.08.2022

W związku z tym, że oszuści wykorzystują różne sposoby, aby się wzbogacić kosztem nieostrożnych osób, podając się za członków ich rodziny, pracowników administracji, instytucji państwowych, organizacji charytatywnych oraz z uwagi na niepokojącą liczbę włamań do mieszkań i kradzieży mienia policjanci prowadzą działania prewencyjne, które mają na celu ostrzeżenie przed tego rodzaju przestępstwami.

W trakcie dzisiejszej służby policjanci przekazali aptekom oraz osobom odwiedzającym tę placówkę materiały prewencyjne zawierające informacje o sposobach działania oszustów oraz porady jak nie dać się oszukać. W broszurach przekazanych przez policjantów, w nawiązaniu do akcji „Stop włamaniom” znalazł się również temat ochrony i właściwego zabezpieczenia mienia przed kradzieżą czy włamaniem.

Plakat i materiały profilaktyczne zostały również przekazane przez dzielnicowego na ręce Pani Sołtys z Grabówca. W rozmowie funkcjonariusz wskazał by pamiętać, że policjanci nigdy nie proszą o branie kredytów w ramach pomocy w działaniach operacyjnych. Uświadomił, że żaden funkcjonariusz nie może też żądać ani przyjmować pieniędzy za prowadzoną sprawę. Dzielnicowy poprosił, by mieszkańcy jego rejonu służbowego zawsze kierowali się zasadą " ograniczonego zaufania", a w każdym przypadku podejrzenia oszustwa niezwłocznie powiadomili Policję. Przypomniał, by zawsze właściwie zabezpieczyć swój dobytek, mieszkanie czy dom przed wyjazdem!

Działania wpisały się w kampanię "Kręci mnie bezpieczeństwo"

Autor: kom. Milena Kopczyńska

Powrót na górę strony