Aktualności

Obywatelskie zatrzymanie pijanego traktorzysty

Data publikacji 10.08.2022

Dużą odpowiedzialnością wykazały się mieszkanki Pułtuska, które uniemożliwiły dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy ciągnika rolniczego. Kobiety będąc świadkami niebezpiecznego zachowania 54-latka, wyłączyły silnik w pojeździe i wezwały Policję. Kierowca oprócz kierowania w stanie nietrzeźwości odpowie za znieważenie przybyłych na miejsce funkcjonariuszy.

Do obywatelskiego zatrzymania doszło w poniedziałek. Po godz. 13, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku został poinformowany o ujęciu prawdopodobnie nietrzeźwego kierującego. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, 54-latek bełkotał i miał problem z utrzymaniem równowagi. Z relacji zgłaszających wynikało, że kierujący Ursusem, po dojechaniu do skrzyżowania stanął i przez kilka minut nie kontynuował jazdy. Zaniepokojona, stojąca za nim osobówką 39-latka postanowiła sprawdzić przyczynę zachowania kierowcy. Dołączyła do niej 60-latka, która chcąc przejść przez ulicę zauważyła leżącego na kierownicy ciągnika mężczyznę. Kobiety obudziły traktorzystę, wyłączyły silnik, odebrały kluczyki i zgłosiły interwencję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze poddali go badaniu na trzeźwość, wynik wykazał, że w krwi 54-latka były ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna nie reagował na polecenia mundurowych, był agresywny i podczas wykonywanych czynności znieważył słowami wulgarnymi policjantów.

Zatrzymany traktorzysta został przewieziony do komendy. Odpowie za swoje zachowanie przed Sądem.

Dziękujemy za wzorową i godną naśladowania postawę za pomoc i ujęcie nietrzeźwego kierowcy, który poruszając się drogami powiatu pułtuskiego stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia swojego, jak również pozostałych użytkowników dróg. Wyrażamy jednocześnie podziw dla odwagi zgłaszających i tego, że nie pozostały Panie obojętne i zareagowały.


Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i o rozwagę na drodze. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi. Pamiętajmy, że jadąc pod wpływem alkoholu, zagrażamy bezpieczeństwu swojemu oraz pasażerów, a także innych uczestników ruchu drogowego.

Autor: kom. Milena Kopczyńska


 


 


 


 

Powrót na górę strony