Aktualności

Policjanci sprawdzają oznakowanie przy szkołach

Data publikacji 10.08.2022

Już niebawem, po przerwie wakacyjnej, szkoły zaczną ponownie tętnić życiem. W trosce o bezpieczeństwo uczniów, zanim zabrzmi pierwszy dzwonek, policjanci w powiecie pułtuskim przeprowadzą lustrację dróg i otoczenia w rejonach placówek oświatowych. Mundurowi sprawdzą sposób i stan oznakowania dróg. Pierwsze kontrole już się odbyły.

Policjanci, przed rozpoczęciem roku szkolnego, sprawdzają drogi w pobliżu szkół. Zwracają szczególną uwagę na oznakowanie jezdni i przejść dla pieszych, właściwe działanie oświetlenia w rejonie dróg prowadzących do szkół i innych placówek oświatowych.

Wszelkie informacje o ewentualnych brakach w oznakowaniu, uchybieniach lub usterkach skierowane zostaną do odpowiednich instytucji, tak, aby jeszcze przed pierwszym dzwonkiem dokonać koniecznych napraw.

Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych, szczególnie tych znajdujących się w rejonach szkół jest bardzo ważne, dlatego należy zachować szczególną ostrożność w rejonie przejść dla pieszych oraz przystanków autobusowych. Pamiętajmy o przestrzeganiu ograniczeń prędkości, zwracajmy uwagę na znaki, a przede wszystkim kierujmy się zdrowym rozsądkiem. Kierowcom i pasażerom, przypominamy o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i przewożeniu dzieci w fotelikach ochronnych.

Zadbajmy wspólnie, aby droga była bezpieczna.

Autor: kom. Milena Kopczyńska

Powrót na górę strony