Aktualności

Policjanci dzieciom

Gdzie i kiedy wolno się kąpać, o czym należy pamiętać i co ze sobą zabrać nad wodę? Na te i wiele innych pytań odpowiadały dziś dzieci korzystające z opieki świetlicy w Obrytem. Policjanci byli pod wrażeniem wiedzy i aktywności Pociech.

Dzisiaj odbyło się kolejne edukacyjne spotkanie z dziećmi w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Mając na uwadze wspólny cel czyli bezpieczeństwo najmłodszych, policjanci przeprowadzili pogadankę z podopiecznymi świetlicy w Obrytem. Profilaktyka jest bardzo ważna od najmłodszych lat i procentuje w przyszłości. Każde spotkanie jest bardzo ciekawe zarówno dla dzieci jak i dla funkcjonariuszy. Dziś mundurowi wpadli na pomysł żeby zobrazować dzieciom kąpielisko. Z dostępnych ,materiałów „stworzyli” strefę dla nieumiejących pływać, oznaczoną bojkami koloru czerwonego, przypominając jednocześnie, że woda w tym miejscu może sięgać do 120 cm i strefę z której korzystają dobrzy pływacy, oznaczoną bojkami koloru żółtego. Był pomost i krzesło dla ratownika, cieszące się dużym zainteresowaniem młodych słuchaczy. Dzielnicowy wytłumaczył znaczenie czerwonej flagi i przypomniał, że oznacza ona bezwzględny zakaz kąpieli, pokazał również białą i wskazał, że to właśnie ta, wywieszona przez ratownika, zezwala na zabawy i kąpiel w wodzie.
Dzieci otrzymały kolorowanki, krzyżówki i plany lekcji. Bardzo aktywnie uczestniczyły w rozmowach. Policjantów z kolei pozytywnie zaskoczyła duża wiedza z zakresu niebezpieczeństw jakie czyhają na dzieci i znajomość numerów alarmowych, co zapewne jest efektem rozmów edukacyjnych zarówno z rodzicami jak i opiekunami w placówkach edukacyjnych. Spotkanie zakończyło się omówieniem specyfiki pracy policjanta i możliwością zobaczenia radiowozu z bliska. Dzieci z wielkim zainteresowaniem dopytywały o umundurowanie i wyposażenie funkcjonariuszy. Kto wie być może w przyszłości ich zainteresowanie stanie się realne i zasilą szeregi mundurowych.

Autor: kom. Milena Kopczyńska

Powrót na górę strony