Aktualności

Dzieci z Przedszkola Nr 4 ,,Świecą przykładem”

Data publikacji 05.10.2022

W ramach działań informacyjno – edukacyjnych pn. ,,Świeć przykładem” pułtuscy policjanci przypominają i uświadamiają niechronionym uczestnikom ruchu drogowego jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych, w szczególności po zmroku.

Wczoraj dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku zainaugurowali akcję ,,Świeć przykładem” wśród najmłodszych. Funkcjonariusze dbając o bezpieczeństwo na drodze, przypomnieli podopiecznym Przedszkola Nr 4 w Pułtusku o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego poruszających się, po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym. Dzielnicowi wskazali jak prawidłowo nosić odblaski, aby znalazły się w polu widzenia świateł samochodowych i były zauważone przez kierujących. Spotkanie było również okazją do zapoznania milusińskich ze specyfiką zawodu policjanta. Mundurowi podali również przykłady niebezpiecznych zdarzeń i sytuacji, w których należy zwrócić się o pomoc Policji, korzystając z numerów telefonów alarmowych.

Pamiętajmy o zasadzie ,,widzieć i być widzianym’’. Elementy odblaskowe pozwalają dostrzec pieszego z odległości co najmniej 150 metrów w różnych warunkach pogodowych. Daje to szansę kierowcy na podjęcie manewru hamowania czy bezpiecznego ominięcia takiej osoby w sposób nie zagrażający jej bezpieczeństwu. Jeden mały odblask może uratować życie.

Autor: kom. Milena Kopczyńska

Powrót na górę strony