Aktualności

O BEZPIECZEŃSTWIE PODCZAS ZIMOWYCH FERII Z PRZEDSZKOLAKAMI ROZMAWIALI DZIELNICOWI

Data publikacji 25.01.2023

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku odwiedzili najmłodszych z przedszkola w Przemiarowie. Celem wizyty było przypomnienie zasad bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych.

Tematem prelekcji było uświadomienie oraz przypomnienie dzieciom o kilku zasadach bezpiecznej zabawy. Rozmawiano między innymi o jeździe na łyżwach tylko na zorganizowanych i nadzorowanych lodowiskach, nie wchodzeniu na lód zbiorników wodnych takich jak jeziora, rzeki, stawy, zjeżdżaniu na sankach, nartach z dala od ruchu samochodowego, informowaniu rodziców o miejscu swojego pobytu.

Mundurowi zwracali również uwagę aby podczas kontaktu z nieznajomymi w żadnym wypadku nie przyjmować słodyczy, nie udzielać informacji gdzie mieszkamy, a także nie odchodzić z obcą osobą, a co najważniejsze nie wsiadać do obcego samochodu.

Dzieci chętnie rozmawiały o bezpieczeństwie jakie należy zachować w czasie ferii zimowych oraz na co dzień. Podzieliły się ze wszystkimi swoimi doświadczeniami oraz wiedzą w zakresie zasad obowiązujących na drodze i w jej pobliżu, jak również jakich zabaw unikać w domu, oraz na dworze aby było bezpiecznie i nikomu nic złego się nie stało. Na zakończenie spotkania najmłodsi otrzymali odblaskowe, świecące zawieszki i nie zbrakło wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Autor: sierż. Renata Soból

Powrót na górę strony