Aktualności

KOLEJNY OSZUKANY PRZY ZAKUPIE WĘGLA

Data publikacji 25.01.2023

40-latek padł ofiarą oszustwa podczas dokonywania zakupu ekogroszku w Internecie. Prezentowana oferta sprzedaży miała atrakcyjną cenę, a strona internetowa była łudząco podobna do oficjalnej strony krajowej firmy sprzedającej i wydobywającej węgiel. Pokrzywdzony stracił prawie 4000 zł.

Do komendy w Pułtusku zgłosił się 40-latek, który padł ofiarą oszustów. Jak wynika ze zgłoszenia, pokrzywdzony przez wyszukiwarkę znalazł w Internecie stronę oferującą na sprzedaż ekogroszek w atrakcyjnej cenie. W adresie strony widniała nazwa jednej z krajowych firm zajmujących się wydobyciem i sprzedażą węgla. Mężczyzna był przeświadczony o tym, że  zamawia towar od znanej i sprawdzonej firmy. Aby dokonać zakupu, zarejestrował się na stronie podając swoje imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz telefon kontaktowy. Po zarejestrowaniu się otrzymał potwierdzenie na swój telefon. Następnie dokonał przelewu kwoty prawie 4000 złotych na podane konto bankowe. Po dokonaniu wpłaty na swój adres mailowy otrzymał potwierdzenie transakcji.

Pamiętajmy, że oszuści tworzą kopie stron internetowych firm zajmujących się sprzedażą opału. Należy dokładnie przyjrzeć się adresowi strony, ponieważ bardzo często w nazwie domeny znajduje się literówka albo przekręcona czy niepełna nazwa firmy. Najlepiej samodzielnie wpisać adres w oknie przeglądarki, ponieważ w ten sposób unikniemy stron podszywających się pod legalnie działające firmy.

Ostrzegamy przed fałszywymi stronami internetowymi oferującymi na sprzedaż opał w atrakcyjnych cenach. Oszuści wzmacniają swoją wiarygodność wykorzystując dane faktycznie istniejących firm i na ich dane tworzą witryny internetowe. Pokrzywdzeni wpłacają pieniądze na wskazane konta bankowe, jednak zamówionego towaru nie otrzymują. Apelujemy o ostrożność przy tego typu zamówieniach

Autor: sierż. Renata Soból

Powrót na górę strony