Aktualności

47-LATEK W STANIE NIETRZEŹWOŚCI KIEROWAŁ POJAZDEM. TERAZ ODPOWIE PRZED SĄDEM

Data publikacji 30.01.2023

Pułtuscy policjanci dbając o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta oraz powiatu wyeliminowali z ruchu kolejnego kierującego, który dzisiaj prowadził swój pojazd w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie mieszkańca powiatu pułtuskiego. Funkcjonariusze kolejny raz przypominają. Nie ma przyzwolenia na jazdę po alkoholu!

Dzisiaj około godziny 11:00 dzielnicowi gminy Świercze zatrzymali do kontroli drogowej 47-letniego mieszkańca powiatu pułtuskiego, który kierował samochodem osobowym marki Opel Astra w stanie nietrzeźwości, nie posiadając do tego uprawnień. Badanie wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Na tym przykładzie warto po raz kolejny wrócić do przepisów, aby uniknąć podczas kontroli drogowej rozczarowania. Pamiętajmy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego orzeka długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a może także zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2. Dlatego kolejny raz przypominamy najważniejszą zasadę, która cechuje rozsądnego kierowcę - spożywałem alkohol, nie jadę!

Autor: sierż. Renata Soból

Powrót na górę strony