Aktualności

POLICJANCI PO RAZ KOLEJNY APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ NA DROGACH

Data publikacji 30.05.2023

Każdy kierowca musi pamiętać przede wszystkim o zdrowym rozsądku. Bez niego podróż samochodem to ryzyko. Niestety, jak pokazują statystki policyjne, wielu kierujących zapomina, co to znaczy rozwaga na drodze. Kolejny raz apelujemy o rozwagę i ostrożność za kierownicą oraz dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło dzisiaj rano w miejscowości Karniewek. Ze wstępnych ustaleń policjantów Ruchu Drogowego pracujących na miejscu, wynika, że 47- letni kierujący pojazdem marki Skoda, prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 21-letniej kierującej pojazdem marki Kia. W wyniku zdarzenia 21-latka z ogólnymi obrażeniami została przewiezienia do szpitala.

Przypominamy, że na drodze najpoważniejsze konsekwencje niosą pomyłki w ocenie sytuacji. Jeśli dołożymy do tego roztargnienie albo przeciwnie – zniecierpliwienie i wciskamy pedał gazu, to łatwo o niebezpieczną sytuację, która może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia, a nawet życia uczestników.

Autor. sierż. Renata Soból

Powrót na górę strony