Aktualności

Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

Data publikacji 01.06.2023

Policjanci z Komendy Powiatowej w Pułtusku wyjaśniają przyczyny wypadku z udziałem motocyklisty, do którego doszło wczoraj na trasie Obryte - Pułtusk. W wyniku zdarzenia 68-letni motocyklista zmarł w na miejscu. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i stosowanie się do przepisów.

Wczoraj, około godziny 12:00, na trasie Obryte - Pułtusk, doszło do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem motocyklisty. Ze wstępnych ustaleń policjantów z grupy dochodzeniowo śledczej wynika, że kierujący motocyklem 68-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego, na prostym odcinku drogi, stracił panowanie nad motocyklem zjechał na pobocze i uderzył w znak drogowy. W wyniku zdarzenia kierujący poniósł śmierć na miejscu. Czynności wykonywane na miejscu zdarzenia odbywały się pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pułtusku, a prowadzone w tej sprawie postępowanie, pozwoli dokładnie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego tragicznego wypadku.

Ostrzegamy i apelujemy do motocyklistów o bezpieczną i rozważną jazdę, unikanie ryzykownych manewrów i prawidłowe wyprzedzanie.

Szybka, ryzykowna jazda często kończy się śmiercią lub kalectwem!

Warto też pamiętać, że motocykliści są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Nawet niegroźna dla kierowców stłuczka w przypadku, kiedy samochód zderza się z motocyklem, stanowi dla motocyklisty poważne zagrożenie. Motocykl nie ma po prostu strefy zgniotu ani poduszki powietrznej.

Autor: sierż. Renata Soból

 

Powrót na górę strony