Aktualności

Policjanci z Pułtuska na rodzinnym pikniku

Data publikacji 01.06.2023

Policjanci z Pułtuska uczestniczyli w pikniku rodzinnym z okazji „Dnia Rodzicielstwa Zastępczego”. Specjalnie dla najmłodszych oraz ich rodziców organizatorzy przygotowali wiele ciekawych atrakcji i niespodzianek z nagrodami.

Święto stało się okazją do podziękowania rodzicom za codzienny trud, zaangażowanie i wysiłek włożony w wychowanie dzieci mocno doświadczonych przez los. Z tej okazji dzielnicowi wspólnie z policjantką zajmującą się profilaktyką w pułtuskiej jednostce wzięli udział w pikniku zorganizowanym z okazji „Dnia Rodzicielstwa Zastępczego”. W imprezie wzięły udział rodziny zastępcze z terenu powiatu pułtuskiego. Każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie. Uczestnicy wysłuchali krótkiej pogadanki policjantów dotyczącej bezpieczeństwa szczególnie w okresie zbliżających się wakacji. W trosce o bezpieczeństwo młodzieży, dzielnicowi wręczali ulotki dotyczące zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Mundurowi zachęcali młodych uczestników spotkania o aktywne spędzanie czasu wolnego. Jako alternatywę na używki zalecali sportowe doznania, a szczególnie polecali jazdę na rowerze.

Każde dziecko mogło usiąść w policyjnym radiowozie, przymierzyć policyjną czapkę i poczuć się jak prawdziwy policjant. Mundurowi chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez dzieci dotyczące pracy policji oraz codziennego wyposażenia do służby. W prezencie każde dziecko otrzymało od myszkowskich policjantów element odblaskowy po to, aby było jeszcze bardziej widoczne na drodze.

Autor: sierż. Renata Soból

 

Powrót na górę strony