Aktualności

Kiedy praca spotyka się z pasją

Data publikacji 20.09.2023

Gdy obserwowała Policję „w akcji” przychodziły jej na myśl dwa słowa - pomoc innym… Dziś, policjantka z czteroletnim stażem, mówi po prostu, że zajmuje się czymś, co lubi, co stanowi jej źródło prawdziwej wewnętrznej satysfakcji.

Podobno szczęściarzem jest ten, kto pracując realizuje swoje pasje. Aby przekonać się o tym rozmawiałam z funkcjonariuszką Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego, młodym instruktorem strzelectwa w pułtuskiej jednostce, dla której Policja to nie tylko praca ale również hobby.

Ba student jednej z wymarzonych uczelni. Jednak wciąż czegoś jej brakowało. Zawsze lubiła dyscyplinę. Chciała zostać policjantem. I dziś wspomina… trzeba było przejść wszystkie szczeble rekrutacji. Nabór do służby w Policji rozpoczął się od złożenia wymaganych dokumentów. Po spełnieniu formalnych warunków były testy i badania, ale warto, bo dzisiaj wie, że to był trafny wybór. Każdego dnia zakłada policyjny mundur, aby pełniąc trudną, pełną poświecenia, odpowiedzialności i odwagi służbę.

I choć w tym zawodzie nie ma monotonii, nadal czuła niedosyt… W pewnym momencie pojawia się myśl by połączyć pracę z pasją. Klaudia, mając za sobą cztery lata służby, dostała propozycję udziału w kursie specjalistycznym dla instruktorów strzelań policyjnych. Przeszła wstępną kwalifikację i ukończyła miesięczne szkolenie dające jej możliwość prowadzenia instruktażu, ćwiczeń i sprawdzianów dla funkcjonariuszy z zakresu strzelań z krótkiej i długiej broni, będącej na wyposażeniu Policji.

Po pierwszych lekcjach na strzelnicy Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku widać jej zadowolenie i dumę z tego co wypracowała, sama też podkreśla, że docenia fakt, że może kogoś „podszkolić” w tej umiejętności i przyczynić się do doskonalenia naszych funkcjonariuszy - to jej „motor napędowy”.

Masz tyle zapału co Klaudia? Nieustannie stawiasz sobie cele? Spróbuj!

Warto podkreślić, że wyżej wymieniony kurs to tylko jedna z wielu możliwości podnoszenia kwalifikacji w naszej formacji.

Będąc jednym z nas masz możliwość rozwijać swoje pasje zawodowo, biorąc udział m.in. w kursach specjalistycznych:

- dla policjantów wykonujących zadania na wodach i terenach przywodnych

- dla instruktorów taktyk i technik interwencji

- w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy

- w zakresie doskonalenia techniki kierowania samochodem osobowym

- dla przewodników spów służbowych

- w zakresie rozpoznania minersko - pirotechnicznego

Przypominamy, że w 2023 roku są jeszcze dwa planowane przyjęcia do służby w Policji: 27 października, 28 grudnia.

Zapewniamy, że nasi specjaliści z Zespołu Kadr i Szkolenia chętnie Was przyjmą, pokierują i przejdą razem z Wami pierwszy etap rekrutacji.

Autor: kom. Milena Kopczyńska

Powrót na górę strony