Aktualności

Pułtuski policjant z pasją do trenowania umiejętności i charakterów

Data publikacji 30.11.2023

Zdobywał medale podczas turniejów krajowych odnosząc dwukrotny sukces na Mistrzostwach Polski w Karate Tradycyjnym. Był żołnierzem Wojska Polskiego w Siłach Powietrznych 32 Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej. Służył w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa IV Wola, w Wywiadzie Wywiadowczo Patrolowym Komendy Stołecznej, od roku jest funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku. Dlaczego wybrał taki zawód? Bo tutaj może pomagać innym osobom. Poznajcie sierż. szt. Witolda Młodzińskiego, który swoje zamiłowanie do wschodnich sztuk walki na co dzień wykorzystuje dla dobra nas wszystkich.

Czy można swoją pasję przenieść do codziennej pracy? Okazuje się, że jak najbardziej. Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, a bliżej – dzielnicowy gminy Świercze sierż. szt. Witold Młodziński trenuje sztuki walki od 7 roku życia, jak sam przyznał, szybko ta dziedzina całkowicie go pochłonęła. Oprócz tego, w wolnym od służby czasie, pasjonuje się motoryzacją i podróżami. To wszystko nauczyło go dyscypliny i pewności siebie.

Jest policjantem z zawodu, prywatnie mężem i ojcem, a z zamiłowania sportowcem. Służbę w pułtuskiej komendzie pełni od roku. Według Niego do bycia policjantem potrzebne są przede wszystkim sumienność i odpowiedzialność. Przydaje się również dyspozycyjność, bo w pewnych momentach służba wymaga poświęcenia trochę więcej czasu. Dlaczego wybrał taki zawód? Bo tutaj może przede wszystkim pomagać innym. Tutaj też może wykorzystać swoje umiejętności i doświadczenie zdobywane latami na treningach. Witek zawsze z ciekawością reaguje na możliwość poznania i doświadczenia czegoś nowego. Co dała Mu zatem Policja? Funkcjonariusz ukończył kurs posługiwania się bronią palną w warunkach podwyższonego stresu, ukończył doskonalenie zawodowe lokalne z zakresu podejmowania interwencji oraz kurs specjalistyczny z zakresu taktyk i technik interwencji.

W służbie uchodzi za profesjonalnego policjanta i dobrego kolegę. Efektem jego pasji i umiejętności połączonych z obowiązkami służbowymi jest prowadzenie zdjęć z zakresu taktyk i technik interwencji dla pułtuskich policjantów. Jak często mówi „na macie ładujemy swoje baterie” i odreagowujemy stres, jaki niekiedy wkrada się w obowiązki służbowe każdego policjanta. Jego umiejętności są nieocenione, teraz to On „zaraża nas” zamiłowaniem do ciągłej pracy nad sobą.   

A tak Witek podsumował naszą rozmowę: bo w życiu nie zawsze chodzi o to, żeby mieć do czegoś talent… Druga połowa sukcesu to determinacja, bardzo ciężka praca i wytrwałe dążenie do celu, w skrócie - warto znaleźć w życiu coś, co sprawia nam przyjemność…

Jak widać, mimo ciężkiej i wymagającej służby, można podążać za tym, co nas uszczęśliwia, znaleźć czas na pasję i żyć pełnią życia…

Życzymy naszemu koledze wielu sukcesów sportowych i zawodowych!

kom. Milena Kopczyńska

Powrót na górę strony